Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısında can kaybı gün geçtikçe artıyor

Rusya’nın Odessa kentinde bir apartmanı hedef alan İHA saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye yükseldi. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, hayatını kaybedenler arasında 5 çocuğun bulunduğunu duyurdu.

‘SHADED’

Ukrayna’nın güneyindeki Odessa kentinde 2 Mart’ta Rusya’nın ‘Shahed’ İHA’larıyla düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye ulaştı. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, yaşamını yitirenler arasında 5 çocuğun da bulunduğunu açıkladı. Ayrıca, 5 kişinin de enkazdan kurtarıldığı ifade edildi. Servisten dün yapılan açıklamada, “Rusya Federasyonu’nun sivil binayı vurduğu bölgede acil durum ve kurtarma çalışmaları yaklaşık iki gün sürdü. Çalışmalar tamamlandı” denildi.

‘PUTİN’E YANIT SERT OLMALI’

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın eylemlerine yanıt verilmesi ve bu yanıtın sert olması gerektiğini ifade ederek, “Bu hafta itibarıyla Rus teröristler toplamda 400’e yakın güdümlü bomba, 50’den fazla Shahed insansız hava aracı ve 40’tan fazla füze kullandı. Avrupa’da hiçbir ülke böylesi bir baskı ve kötülüğe tek başına karşı koyamazdı. Tüm liderler ve uluslararası örgütler Rusya’nın eylemlerine karşılık vermelidir. Bu yanıt sert olmalıdır. Putin barış istemiyor, o sadece savaş ve ölüm istiyor. Kimi öldürdüğü umurunda değil. Asıl amacı yok etmek. Önce Ukrayna’yı ve Ukraynalıları, daha sonra sizi, sevgili ortaklar” dedi.

 

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x