MHK, Gündemdeki 3 Hakeme Görev Vermedi

Geçen haftaya TFF 3. Lig’de aynı dakikada verdikleri kırmızı kartlarla dikkat çeken 3 hakem için Merkez Hakem Kurulu (MHK) flaş bir karar aldı. Kurul, Kestelspor – Muş 1984 Muşspor, Çankaya FK – Bursa Yıldırımspor ve Karşıyaka – 1954 Kelkit maçlarını yöneten Evren Aydoğan, Serkan Eryılmaz ve Muhammed Selim Özbek’e bu hafta profesyonel liglerde görev vermedi.

5 HAFTA SONRA MAÇ ALAMADI

Kariyerinde profesyonel liglerde sadece 6 kez maç yöneten Evren Aydoğan, Merkez Hakem Kurulu tarafından son haftalarda sürekli görev almasıyla dikkat çekiyordu.

Son 5 haftada 3 kez TFF 3. Lig’de mücadele yöneten Aydoğan, TFF 2. Lig’de de 3 kez 4’üncü hakem olarak görevlendirilirken, Kestelspor – Muş 1984 Muşspor mücadelesinin ardından ilk kez görev alamadı. Karşıyaka – 1954 Kelkit mücadelesinde düdük çalan Muhammed Selim Özbek de yine 5 hafta sonra ilk kez profesyonel ligde bir maça atama alamadı. Çankaya FK – Bursa Yıldırımspor mücadelesinin hakemi Serkan Eryılmaz ise 3 hafta sonra maç yönetmeyecek.

2 KARARLA GÜNDEME YERLEŞTİ

Evren Aydoğan’ın geçen haftanın en çok konuşulan isimlerinden olmasında Kestelspor – Muş 1984 Muşspor mücadelesinde verdiği iki karar etkili oldu. Karşılaşma öncesinde saha zeminini kontrol eden Aydoğan, topun yerden sekmemesine rağmen mücadeleyi oynatmış ve büyük tepki almıştı. Evren Aydoğan ayrıca aynı saatte başlayan Çankaya FK – Bursa Yıldırımspor ve Karşıyaka – 1954 Kelkit maçlarında olduğu gibi 36’ncı dakikada kırmızı kart göstermiş ve ülke gündemine yerleşmişti.

KESTELSPOR’DAN SERT ELEŞTİRİ

Mücadelenin ardından Kestelspor Başkanı Levent Uğur da sert sözlerle Evren Aydoğan’ı hedef aldı. “Rezil bir yönetim sergilendi” diyen Uğur, “Top yerden sekmiyordu, maçın oynatılacak bir durumu yoktu. Hakem ısrarla oynatmak istedi.

Demek ki organize bir şey var ki topun zıplamadığı bir yerde maç oynanıyor. Hakem yönetimi rezildi, taraflı ve direkt sonuca yürüyen bir hakem vardı. Kırmızı kart yiyen oyuncumuzun gördüğü iki sarı kart da yanlıştı. Aynı saatte oynanan 3 maçta da 36’ncı dakikalarında ikinci sarı karttan kırmızı kart çıktı. Bunun tesadüf olma şansı yok” sözlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x